News

Promocja Frisbee na Śląsku

09 Mar 2008 14:10

Nasza drużyna pragnie rozpromować Frisbee na jak największą skalę na terenie Śląska. Nie tylko pragniemy zwerbować nowe osoby do drużyny, ale chodzi nam głównie, aby coraz więcej młodych ludzi poznało czym jest Frisbee. A jak wiemy najlepszą cechą tego sportu jest zabawa jak towarzyszy jego uprawianiu. I tutaj nasz apel do wszystkich zainteresowanych z tego regionu, jeżeli masz chwilę czasu, lubisz sport, chcesz poznać nowych ludzi, a przy tym świetnie się bawić to nie ma lepszego miejsca. I mowa tu o wszystkich. Jeżeli jesteś jeszcze dzieckiem lub masz dziecko nie bój się i przyprowadź je do nas. Nauczymy je jak grać, spędzi aktywnie czas i po przebywać z innymi dziećmi.

Dla niektórych ten sport jest śmieszny, ludzie się śmieją i mówią, że rzucamy talerzem. Ale tak na prawdę zazdroszczą nam tego, że czerpiemy z tego satysfakcję i sprawia nam to przyjemność. Podczas ostatniego treningu na os.Witosa podeszła do nas grupka 5 dzieciaków. Były bardzo energiczne i zainteresowane tym co robimy. Mieliśmy ze sobą więcej dysków, więc z wielką chęcią pokazaliśmy im jak trzymać dysk, jak poprawni rzucać. Nie macie pojęcia jak niewiele potrzebowały czasu, aby załapać o co w tym chodzi. Wiadomo, że technicznie trzeba z nimi jeszcze długo popracować, ale miały na tyle ogromny zapał, że ćwiczyły z nami około 1h, a potem chciały grac. No to zagraliśmy i niektóre bardzo szybko zrozumiały zasady gry. Co dla nas najbardziej radosne, to fakt, że były na tyle zainteresowane grą, że chciały wiedzieć kiedy znów będziemy grac. Podaliśmy więc im adres strony i moje gg. Zobaczymy, może przyjdą znów, a jeśli nie te, to jestem pewien, że zainteresują się inne. Dzieci są na tyle ciekawe i odważne, że nie mają już tych oporów co młodzież i starsi, aby sprobować czegoś innego.

Z tego względu powoli ruszamy z akcją promocyjną tego sportu. Szczególnie mamy nadzieje na zainteresowanie właśnie tych młodszych roczników. Zaczniemy od podstawówki i gimnazjum na naszym osiedlu. Rozwiesimy tam plakaty, porozmawiamy z wfistami. Być może jeśli odzew będzie większy, może uda się nawet prowadzi jakieś zajęcia w szkole. Na ten moment jednak będę to spontaniczne spotkania w weekend, czy to właśnie na osiedlu Witosa na boisku przy tzw. ABC, czy to w parku WPKiW na trawie przed kapeluszem od wejścia głównego do parku. Termin jeszcze musimy sobie ustalić.

Proszę, aby każdy kto to czyta nie bał się, a skontaktował się z nami lub od razu przyszedł na nasze treningi i sam spróbował. Jeżeli nie spełnimy Waszych oczekiwań nie pojawicie się więcej, ale jeżeli Wam się spodoba to gwarantuje, że później będzie jeszcze lepiej.
Jeżeli nie Ty osobiście to powiedz o nas koleżance, koledze, bratu i siostrze, swojemu dziecku, czy rodzicowi. Nie ma znaczenia dla nas ile masz lat, jak wyglądasz i skąd jesteś. Dla nas jesteś osobą, która chce spróbować świetnie się bawić i aktywnie spędzić swój czas. Osobą,która jest dla nas ważna ze względu na swoje zainteresowanie i poświęcony czas dla nas, który obiecujemy, że zaowocuje i dla Was.
Wystarczy, że poślesz linka do tej strony, czy do plakatu promującego poniżej. Pomóż nam pokazać jak wspaniały jest to sport i zabawa.

plakatmsjv4.png

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)

Komentarze: 1 | category: Publiczne / News

Media o Ultimate

25 Feb 2008 12:48

Dzieki turniejowi Spirit On Ice 2008, zorganizowanemu przez zespół Spirit On Lemon poraz kolejny udało się wypromować Ultimate i przybliżyć ten sport szerszej rzeszy ludzi.

Pod poniższym adresem:
http://ww6.tvp.pl/3143,20080224664589.strona
można obejrzeć film z relacji TVP3 z turnieju.

Warto też zauważyć, że wraz z tym turniejem ruszył pierwszy Puchar Polski Ultimate Frisbee. :)

Gratulujemy SOL wygranej, kolejnej udanej organizacji impezy Ultimate i krzewienia ducha Ultimate na dziewiczych ziemiach.

Więcej o wydarzeniu na portalu frisbee.pl:
http://www.frisbee.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=172&Itemid=48

Komentarze: 1 | category: Publiczne / News

Pierwsze wiosenne treningi.

23 Feb 2008 12:09

Chociaż wciąż jest trochę chłodno, a wiatr jest niemiłosierny - już niedługo wrócimy na trawę. Świadczą o tym chociażby pierwsze próby treningów na otwartym powietrzu naszych zawodników.

Dawid(dpc) i Łukasz(avalah) całkiem niedawno grali na os. Witosa nawet gdy padał śnieg. That's the Spirit!

Komentarze: 0 | category: Publiczne / News

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License